Czas do szkoly! Czas na iStudiez Pro!

20:26 AppleNaYouTube 2 CommentsJak wiadomo, już za nieco ponad dwa tygodnie, rozpocznie się nowy rok szkolny. To oczywiście czas, w którym wielu uczniów jak i samych nauczycieli będzie notorycznie korzystać z wszelkiego rodzaju notatników, kalendarzy czy skoroszytów, aby o niczym nie zapomnieć. Oczywiście można te wszystkie papierowe propozycje zamienić np. na notatnik, który znajduje się na iOS'ie, ale można iść o krok dalej i zacząć używaj świetnej aplikacji jaką niewątpliwie jest iStudiez Pro (dla uczniów) oraz iTeacherbook (dla nauczycieli).


Obie aplikacje w zasadzie sprowadzają się do takiego samego zadania - organizacji naszego szkolnego kalendarza/terminarza, z tym że każda z innej strony, ponieważ w innej sytuacji znajduję się uczeń przygotowujący się do danej lekcji, a w innej nauczyciel, nie? :)

Przejdźmy do omówienia samych aplikacji, a zaczniemy od iStudiez Pro.Program daje nam możliwość przeniesienia naszego planu lekcji do wersji cyfrowej, ale na tym nie koniec, ponieważ wtedy tak naprawdę cała "zabawa" dopiero się zaczyna. Wszystko możemy spersonalizować wg. własnych preferencji co oznacza w praktyce, że każdy przedmiot może mieć inny kolor, inną ikonę oraz wszelkie informacji takie jak imię prowadzącego zajęcia, terminy oddawania prac czy po prostu harmonogram zajęć.  To jednak nie koniec zalet iStudiez Pro, bowiem będzie on nam także przypominał o nadchodzących zajęciach, klasówkach jakie mogą nas w najbliższej przyszłości spotkać czy o zadaniach domowych. W mojej opinii to niezbędnik każdego ucznia/studenta! Synchronizacja między urządzeniami oczywiście odbywa się poprzez chmurę, a dodatkowo producent zaprezentował wersję tej aplikacji na Apple Watch.
Cena jaką musimy zapłacić za wersję na iOS to jedyne 2.99$, ale jeśli nie jesteście od razu przekonani do zakupu możecie także wypróbować wersję lite

*Jest też wersja na OS X, za 9.99$.

Co do iTeacherbook - tak jak pisałem wcześniej, w zasadzie zadania jakie powierzono temu programowi są podobne do iStudiezPro, ale są rzeczy które się różnią. 

Po pierwsze:
Harmonogram zajęć - co, gdzie i kiedy + dodatkowe informacje (notatki) o danych lekcjach.


Po drugie:
Informacje o studentach z którymi prowadzi się zajęcia. Można nawet bez problemu zaimportować wizytówki CSV oraz VCF więc to duży plus tego rozwiązania. 


Po trzecie: 
Wszelkiego rodzaju zestawienia danych/statystyki takie jak: frekwencja, oceny itd.


Po czwarte: 
Przypomnienia o nadchodzących lekcjach, sprawdzianach czy zadaniach które mają uczniowie oddać. 

Podsumowując za cenę 4.99$ - wykładowca dostaje naprawdę świetne narzędzie które pomoże mu w organizacji swojego kalendarza, a także notatnika. 

2 komentarze:

  1. 4.99 to za drogo gdyby ta aplikacja była darmowa to może bym ją ściągnął.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może mieli by Ci jeszcze łaskawie zapłacić za jej używanie ??

      Usuń